| Type | V-Belt |
|---|---|
| Length | 875 mm |
| Width | 10 mm |
| Colour | Black |
| Outer Length | 885 mm |
| Function | V-Belt |
| Belt Material | Polychloroprene (Neoprene) |
| Tensile Cord Material | Polyester |
OE
OE Numbers
000997599200299784920059978392053121039A054 903 137 D059903137059903137B068903137A068903137B068903137L068903137M107037107037B1080171160165116220011720-6900011720-D010111720-D200011720-D200511720-D20051P11720-D2005JP11720-D2005KE11720-D330011720-D330111720-D331011720-N980011720-R741011720-V550011720-V550111720-V551011720-W4405119001020700123112541211231126867512318602025185471225211-21000300900331110-679-00431110-679-01439387253938737430174468886356992-PE0-00356992-PE0-004575026605174246107712614616172HF8620BA7546910833993983HF6C301AA84HF6C301BA9.5X875-N-2759000625990048-32024900888329016908190183426911422469318224595035095035395035495035595035695035895036095037695830596690497354799321-0087099331-0087099331-0088099331-10870993311088099521-0087099521-1087399521-10880999015599919213550A0009975992A0029978492A0059978392AAU8072C36122GFB10875GFB273J99331-10870M800313
FIT
Compatible Vehicles
| Make | Model | Engine |
|---|---|---|
| AUDI | 100 C1 Coupe (01.1970 - 12.1976) | 1.9 (85 kW / 115 hp) |
| AUDI | 100 C1 Saloon (11.1968 - 07.1976) | 1.8 (66 kW / 90 hp) |

