| Type | V-Belt |
|---|---|
| Length | 1025 mm |
| Width | 10 mm |
| Colour | Black |
| Outer Length | 1035 mm |
| Function | V-Belt |
| Belt Material | Polychloroprene (Neoprene) |
| Tensile Cord Material | Polyester |
Gates 6221MC Drive Belt
€8.80
OE
OE Numbers
0049973992059119137059119137A1123172140811676021030011720-7820112800213406051340677VBELT13407231340737171875717214082143032400E8620A4009064301066433710446510517520007563132574929713053731053758022475963978-94382-105-1894382105090281901904110099438210595006782A0049973992C13595C7898ERC6504ERC6886ETC7939GFB168
FIT
Compatible Vehicles
| Make | Model | Engine |
|---|---|---|
| AUDI | 100 C1 Coupe (01.1970 - 12.1976) | 1.9 (85 kW / 115 hp) |
| AUDI | 100 C1 Saloon (11.1968 - 07.1976) | 1.8 (66 kW / 90 hp) |

