| Type | Spark Plug |
|---|---|
| Thread Size | M 12 x 1,25 |
| Number of Poles | 1 -pin connector |
| Spanner Size | 16 |
| Port / Connector type | Napf |
| Thread Length | 26.5 mm |
| Spark Position | 4 mm |
| Tightening Torque | 23 Nm |
| Electrode Gap | 0.75 mm |
| Function | Spark Plug |
| Extra Description | Platinum Iridium Evo |
Bosch 0241145525 Spark Plugs Set 4x
€56.63
Out of stock
OE
OE Numbers
05E 905 602 A05E 905 602 B05E 905 602 C05E90560205E90561205E9056262574927
FIT
Compatible Vehicles
| Make | Model | Engine |
|---|---|---|
| AUDI | A1 Citycarver (GBH) (07.2019 - 06.2022) | 25 TFSI (70 kW / 95 hp) |
| AUDI | A3 allstreet (8Y) (02.2024 - ...) | 35 TFSi (110 kW / 150 hp) |

