| Type | Filter, cabin air |
|---|---|
| Length | 250 mm |
| Height | 30 mm |
| Width | 221 mm |
| Filter type | Activated Carbon Filter, with antibacterial action, Particle Separation Rate >98% for 2.5ยตm (fine matter), with anti-allergic effect, with antiviral effect, with fungicidal effect |
| Quantity | 1 |
| Function | Filter, cabin air |
| Extra Description | FILTER+pro |
| Basic version (Part No.) | 1 987 435 135 |
| Version with active carbon (Part No.) | 1 987 435 596 |
Bosch 0986628566 Pollen / Cabin Filter
€21.04
OE
OE Numbers
2Q08196698L0091800
FIT
Compatible Vehicles
| Make | Model | Engine |
|---|---|---|
| AUDI | A1 Citycarver (GBH) (07.2019 - 06.2022) | 25 TFSI (70 kW / 95 hp) |

