| Placement on Vehicle | Front Axle |
|---|---|
| Height | 512 mm |
| Diameter | 50 mm |
| Shock Absorber Type | Gas Pressure |
| Shock Absorber System | Twin-Tube |
| Shock Absorber Design | Suspension Strut |
| Shock Absorber Mounting Type | Top pin |
| Compression Height | 356 mm |
| Function | Shock Absorber |
NAPA NSA1291 2x Shock Absorbers (Pair)
€136.96
OE
OE Numbers
6C0413031AH6C0413031AM6C0413031BE6C0413031BF6C0413031CC6C0413031CD6R0413031AH6R0413031AP6R0413031AQ6R0413031AR6R0413031BA6R0413031E6R0413031F6R0413031J6R0413031K6R0413031M6R0413031R6R0413031S6R0413031T6RD413031C6RD413031G6RD413031H6RD413031K6RD413031P6RF413031B6RF413031C6RF413031G8X0413031
FIT
Compatible Vehicles
| Make | Model | Engine |
|---|---|---|
| AUDI | A1 Hatchback (8X1, 8XK) (05.2010 - 10.2018) | 1.2 TFSI (63 kW / 86 hp) |
| AUDI | A1 Hatchback (8X1, 8XK) (05.2010 - 10.2018) | 1.4 TFSI (90 kW / 122 hp) |
| AUDI | A1 Hatchback (8X1, 8XK) (05.2010 - 10.2018) | 1.6 TDI (66 kW / 90 hp) |

