| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
|---|---|
| Placement on Vehicle | Right, Lower |
| Length | 390 mm |
| Height | 50 mm |
| Width | 370 mm |
| Material | Sheet Steel |
| Additional Information 2 | without ball joint |
| Steering arm type | Control Arm |
| Paired article numbers | TC3212 |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
Delphi TC3211 Wishbone / Suspension Arm
€53.73
OE
OE Numbers
6R0 407 151B6R0407151C
FIT
Compatible Vehicles
| Make | Model | Engine |
|---|---|---|
| AUDI | A1 Hatchback (8X1, 8XK) (05.2010 - 10.2018) | 1.2 TFSI (63 kW / 86 hp) |
| AUDI | A1 Hatchback (8X1, 8XK) (05.2010 - 10.2018) | 1.4 TFSI (90 kW / 122 hp) |

