| Type | Condenser, air conditioning |
|---|---|
| Additional Information | with nitrogen filling, with gaskets/seals |
| Material | Aluminium |
| Additional Information 2 | with dryer |
| Inlet Diameter | 15.4 mm |
| Outlet Diameter | 13.7 mm |
| Chemical Properties | Corrosion resistant |
| Function | Condenser, air conditioning |
| Extra Description | EASY FIT |
| Core Length | 565 mm |
| Core Width | 336 mm |
| Core Depth | 16 mm |
NRF 35910 Air Con Condenser
€67.68
OE
OE Numbers
6C08164116C0816411A6C0816411B6C0816411C6C0816411D6R08204116R0820411A6R0820411AA6R0820411AB6R0820411AC6R0820411D6R0820411E6R0820411G6R0820411H6R0820411J6R0820411M6R0820411N6R0820411P6R0820411Q6R0820411R6R0820411S6R0820411T
FIT
Compatible Vehicles
| Make | Model | Engine |
|---|---|---|
| AUDI | A1 Hatchback (8X1, 8XK) (05.2010 - 10.2018) | 1.2 TFSI (63 kW / 86 hp) |
| AUDI | A1 Hatchback (8X1, 8XK) (05.2010 - 10.2018) | 1.4 TFSI (90 kW / 122 hp) |
| AUDI | A1 Hatchback (8X1, 8XK) (05.2010 - 10.2018) | 1.6 TDI (66 kW / 90 hp) |
| AUDI | A1 Sportback (8XA, 8XK) (09.2011 - 10.2018) | 1.4 TFSI (90 kW / 122 hp) |

