| Voltage | 12 V |
|---|---|
| Bulb Type | WY21W |
| Rated Power | 21 W |
| Packing Type | Blister Pack |
| Function | Bulb, direction indicator |
| Extra Description | Blister – Single |
| Title | Standard Bulbs – 12V 21W Wy21W W3X16D – Indicator (Amber) |
| Base design light bulb | W3x16d |
Ring Automotive RU585 12v 21w Wy21w W3x16d Ind (Amber)
€8.24
OE
OE Numbers
No OE numbers have been recorded for this product.
FIT
Compatible Vehicles
| Make | Model | Engine |
|---|---|---|
| AUDI | A1 Hatchback (8X1, 8XK) (05.2010 - 10.2018) | 1.4 TFSI (90 kW / 122 hp) |

