| Type | Shock Absorber |
|---|---|
| Placement on Vehicle | Rear Axle Left, Rear Axle Right |
| Height | 640 mm |
| Diameter | 38 mm |
| Shock Absorber Type | Gas Pressure |
| Shock Absorber System | Twin-Tube |
| Shock Absorber Design | Telescopic Shock Absorber |
| Shock Absorber Mounting Type | Bottom eye, Top pin |
| Length 1 | 648 mm |
| Compression Height | 398 mm |
| Length 2 | 398 mm |
| Function | Shock Absorber |
NAPA NSA1036 2x Shock Absorbers (Pair)
€71.36
OE
OE Numbers
1J0513025AA1J0513025BF1J0513025BG1J0513025BH1J0513025BL1J0513025BM1J0513025BS1J0513025C1J0513025DG6C0513025AQ6C0513025AR6Q0513025AH6Q0513025S6R0513025AD6R0513025AJ6R0513025AP6R0513025AR6R0513025K
FIT
Compatible Vehicles
| Make | Model | Engine |
|---|---|---|
| AUDI | A1 Sportback (8XA, 8XK) (09.2011 - 10.2018) | 1.4 TFSI (90 kW / 122 hp) |

