| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
|---|---|
| Placement on Vehicle | Rear Axle, Upper |
| Length | 354 mm |
| Height | 45 mm |
| Width | 150 mm |
| Material | Sheet Steel |
| Additional Information 2 | without ball joint |
| Steering arm type | Semi-Trailing Arm |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
Delphi TC3425 Wishbone / Suspension Arm
€39.69
Out of stock
OE
OE Numbers
5Q0 505 323C5Q0 505 323D
FIT
Compatible Vehicles
| Make | Model | Engine |
|---|---|---|
| AUDI | A3 allstreet (8Y) (02.2024 - ...) | 35 TDi (110 kW / 150 hp) |
| AUDI | A3 allstreet (8Y) (02.2024 - ...) | 35 TFSi (110 kW / 150 hp) |
| AUDI | A3 Convertible (8P7) (04.2008 - 05.2013) | 1.8 TFSI (118 kW / 160 hp) |
| AUDI | A3 Convertible (8P7) (04.2008 - 05.2013) | 2.0 TDI (103 kW / 140 hp) |
| AUDI | A3 Convertible (8P7) (04.2008 - 05.2013) | 2.0 TFSI (147 kW / 200 hp) |
| AUDI | A3 Convertible (8V7, 8VE) (10.2013 - 04.2021) | 1.4 TFSI (103 kW / 140 hp) |

