| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
|---|---|
| Placement on Vehicle | Left, Lower |
| Length | 444 mm |
| Height | 63 mm |
| Width | 423 mm |
| Material | Sheet Steel |
| Additional Information 2 | without ball joint |
| Steering arm type | Control Arm |
| Paired article numbers | TC2864 |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
Delphi TC2863 Wishbone / Suspension Arm
€63.30
OE
OE Numbers
5Q0407151J5Q0407151R5Q0407153E5QM4071515QM407151A5QM407151B5QM407151C5WA4071515WA407151A5WA407153
FIT
Compatible Vehicles
| Make | Model | Engine |
|---|---|---|
| AUDI | A3 allstreet (8Y) (02.2024 - ...) | 35 TDi (110 kW / 150 hp) |
| AUDI | A3 allstreet (8Y) (02.2024 - ...) | 35 TFSi (110 kW / 150 hp) |
| AUDI | A3 Convertible (8V7, 8VE) (10.2013 - 04.2021) | 1.4 TFSI (103 kW / 140 hp) |

