| Type | Tie Rod End |
|---|---|
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
| Length | 120 mm |
| Height | 80 mm |
| Width | 40 mm |
| Thread Size | M16x1.5 |
| Paired article numbers | TA1915 |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Cone Size | 13.3 mm |
| Function | Tie Rod End |
Delphi TA1914 Tie / Track Rod End
€15.63
OE
OE Numbers
1K0 423 811A1K0 423 811B1K0 423 811E1K0 423 811F1K0 426 811E1K0423811G1K0423811J3C0423811B
FIT
Compatible Vehicles
| Make | Model | Engine |
|---|---|---|
| AUDI | A3 allstreet (8Y) (02.2024 - ...) | 35 TDi (110 kW / 150 hp) |
| AUDI | A3 allstreet (8Y) (02.2024 - ...) | 35 TFSi (110 kW / 150 hp) |

