| Type | Shock Absorber |
|---|---|
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Height | 540 mm |
| Shock Absorber Type | Gas Pressure |
| Shock Absorber System | Twin-Tube |
| Shock Absorber Design | Suspension Strut |
| Shock Absorber Mounting Type | Top pin |
| Compression Height | 358 mm |
| Piston conrod diameter | 25 mm |
| Function | Shock Absorber |
| Strut outside diameter | 55 mm |
NAPA NSA1020 2x Shock Absorbers (Pair)
€104.04
OE
OE Numbers
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
FIT
Compatible Vehicles
| Make | Model | Engine |
|---|---|---|
| AUDI | A3 Convertible (8P7) (04.2008 - 05.2013) | 1.6 (75 kW / 102 hp) |
| AUDI | A3 Convertible (8P7) (04.2008 - 05.2013) | 1.8 TFSI (118 kW / 160 hp) |
| AUDI | A3 Convertible (8P7) (04.2008 - 05.2013) | 1.9 TDI (77 kW / 105 hp) |
| AUDI | A3 Convertible (8P7) (04.2008 - 05.2013) | 2.0 TDI (103 kW / 140 hp) |
| AUDI | A3 Convertible (8P7) (04.2008 - 05.2013) | 2.0 TFSI (147 kW / 200 hp) |

