| Type | Suspension Strut Support Mount |
|---|---|
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Height | 52 mm |
| Material | Rubber/Metal |
| Outer diameter | 71 mm |
| Additional Information 2 | without bearing |
| Inner diameter | 14 mm |
| for OE number | 1K0 412 331 B |
| Function | Suspension Strut Support Mount |
NAPA NKM1184 Top Strut Mounting
€26.22
OE
OE Numbers
1K0412331B1K0412331C
FIT
Compatible Vehicles
| Make | Model | Engine |
|---|---|---|
| AUDI | A3 Convertible (8P7) (04.2008 - 05.2013) | 1.8 TFSI (118 kW / 160 hp) |
| AUDI | A3 Convertible (8P7) (04.2008 - 05.2013) | 2.0 TDI (103 kW / 140 hp) |
| AUDI | A3 Convertible (8P7) (04.2008 - 05.2013) | 2.0 TFSI (147 kW / 200 hp) |

