| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
|---|---|
| Placement on Vehicle | outer, Rear, Lower, Front Axle Left |
| Length | 572 mm |
| Height | 63 mm |
| Width | 315 mm |
| Additional Information 2 | with ball joint |
| Steering arm type | Control Arm |
| Paired article numbers | NST2704 |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
NAPA NST2703 Wishbone / Suspension Arm
€62.75
OE
OE Numbers
3C0407365A-K5Q0 407 151 M5Q0 407 151 P5Q0 407 151 R5Q0407151G5Q0407151H5Q0407151J5Q0407151J-K15Q0407151L5Q0407151S5WA 407 1515WA 505 311 A
FIT
Compatible Vehicles
| Make | Model | Engine |
|---|---|---|
| AUDI | A3 Convertible (8V7, 8VE) (10.2013 - 04.2021) | 1.4 TFSI (103 kW / 140 hp) |

