| Type | Spark Plug |
|---|---|
| Thread Size | M 14 x 1,25 |
| Number of Poles | 1 -pin connector |
| Spanner Size | 20,8 |
| Thread Length | 19 mm |
| Spark Position | 3 mm |
| Tightening Torque | 28 Nm |
| Electrode Gap | 0.8 mm |
| Function | Spark Plug |
| Extra Description | Nickel |
Bosch 0242240592 Spark Plugs Set 4x
€13.11
OE
OE Numbers
00 043 456 0000 131 120 0000 166 316 0000 792 270 44000 057 023 A000 159 93 03000 390 117 10000570220000VSP120001 159 51 03001 159 85 03001 159 93 03001 159 94 030012700517009002 159 08 03002 159 14 03002 159 15 03002 159 41 03002 159 42 03003 159 13 03003 159 57 0302415309482-0013909482-00385101 000 000 AB101 000 002 AC101 000 005 AA101 000 006 AB101 000 027 AA110 159 00 0312 12 1 338 14512 12 1 353 28612 12 8 353 28612 12 8 636 16612 12 8 636 16812 14 02512 14 03912 14 10812 14 11912 14 12212 14 13212 14 70212 14 80212 14 8061276513127651413066041367015136701531367529191 905 450 M191 905 452 A1919054501L45J1L45JR2227886522401 AA23022401 V141722401 W89172284662230171123413300270747927354627359127359627359673490176423392242491644345040434504143467974347776440155246351251 25923 002054061765406176H58945855961 275961 435962 245962 455962 5X5962 5Y5962 655962 825962 F95962 G15962 G65962 G85962 N45984035607549946080602475 491 69475 491 69575 491 697755441975544347554437755445375715757651745768664377 00 366 08877 00 647 27377 00 659 15277 00 724 82177 00 737 45977 00 747 40877 00 861 47177 01 366 08677 01 366 08777 01 366 13877 01 414 143776038177725157FYSR7FYSSR87580687582090048 51040 00090048 51077 0009023956890297142905 07119470300117947030032095 618 378999 170 119 90999 170 139 90999 170 168 90999 170 189 9099906910P9013A 000 159 93 03A 001 159 51 03A 001 159 85 03A 001 159 93 03A 001 159 94 03A 002 159 08 03A 002 159 14 03A 002 159 15 03A 002 159 41 03A 002 159 42 03A 003 159 13 03A 003 159 57 03A 110 159 00 03AOPCP8GSP 4352GX0618808AMDW000006RMS851184MS851189N 017 811 12N 017 811 13N 017 811 18N 017 811 22N 017 811 41N 017 811 50N 017 811 52N 017 811 55N 017 811 57N 017 811 60N 017 811 61N 017 811 77N 017 812 12N 017 812 20N 017 812 23N 017 812 37N 017 812 4N 017 812 40N 017 812 48N 017 812 59N 017 813 10N 017 813 12N 017 813 13N 017 813 18N 017 813 24N 017 813 30N 017 813 33N 017 813 46N 017 813 54N 017 813 6N 017 813 7N 017 813 9N 017 881 50N01781114N01781120N01781213V45L8RXP4ZA3406176ZA4233922
FIT
Compatible Vehicles
| Make | Model | Engine |
|---|---|---|
| AUDI | 100 C1 Saloon (11.1968 - 07.1976) | 1.8 (66 kW / 90 hp) |

