| Type | Shaft Seal, manual transmission |
|---|---|
| Placement on Vehicle | Inlet |
| Height | 6 mm |
| Material | ACM (Polyacrylate) |
| Outer diameter | 38 mm |
| Inner diameter | 24 mm |
| Swirl Type | Right-hand Twist |
| Function | Shaft Seal, manual transmission |
Corteco 01026708B Shaft Seal
€4.51
OE
OE Numbers
02T311113A02T311113E
FIT
Compatible Vehicles
| Make | Model | Engine |
|---|---|---|
| AUDI | A1 Hatchback (8X1, 8XK) (05.2010 - 10.2018) | 1.2 TFSI (63 kW / 86 hp) |

