| Type | Tie Rod End |
|---|---|
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
| Length | 112 mm |
| Height | 74 mm |
| Width | 37 mm |
| Thread Size | M14x1.5 |
| Paired article numbers | TA3232 |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Cone Size | 13.3 mm |
| Function | Tie Rod End |
Delphi TA3231 Tie / Track Rod End
€17.01
OE
OE Numbers
1S0 423 811A
FIT
Compatible Vehicles
| Make | Model | Engine |
|---|---|---|
| AUDI | A1 Hatchback (8X1, 8XK) (05.2010 - 10.2018) | 1.2 TFSI (63 kW / 86 hp) |
| AUDI | A1 Hatchback (8X1, 8XK) (05.2010 - 10.2018) | 1.4 TFSI (90 kW / 122 hp) |
| AUDI | A1 Hatchback (8X1, 8XK) (05.2010 - 10.2018) | 1.6 TDI (66 kW / 90 hp) |

