| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
|---|---|
| Placement on Vehicle | Rear Axle Right, Lower |
| Length | 449 mm |
| Height | 64 mm |
| Width | 214 mm |
| Material | Sheet Steel |
| Additional Information 2 | without ball joint |
| Steering arm type | Trailing Arm |
| Paired article numbers | TC3843 |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
Delphi TC3844 Wishbone / Suspension Arm
€44.85
OE
OE Numbers
5Q0505224D5QM505224
FIT
Compatible Vehicles
| Make | Model | Engine |
|---|---|---|
| AUDI | A3 allstreet (8Y) (02.2024 - ...) | 35 TDi (110 kW / 150 hp) |
| AUDI | A3 allstreet (8Y) (02.2024 - ...) | 35 TFSi (110 kW / 150 hp) |
| AUDI | A3 Convertible (8V7, 8VE) (10.2013 - 04.2021) | 1.4 TFSI (103 kW / 140 hp) |

