| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
|---|---|
| Placement on Vehicle | Left, Lower |
| Length | 455 mm |
| Height | 75 mm |
| Width | 398 mm |
| Material | Sheet Steel |
| Additional Information 2 | with ball joint |
| Steering arm type | Control Arm |
| Paired article numbers | TC4379 |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
Delphi TC4378 Wishbone / Suspension Arm
€89.20
OE
OE Numbers
5Q0407151J81A407151D
FIT
Compatible Vehicles
| Make | Model | Engine |
|---|---|---|
| AUDI | A3 allstreet (8Y) (02.2024 - ...) | 35 TDi (110 kW / 150 hp) |
| AUDI | A3 Convertible (8V7, 8VE) (10.2013 - 04.2021) | 1.4 TFSI (103 kW / 140 hp) |

