| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
|---|---|
| Placement on Vehicle | Right, Lower |
| Length | 465 mm |
| Height | 100 mm |
| Width | 369 mm |
| Material | Sheet Steel |
| Additional Information 2 | with ball joint |
| Steering arm type | Control Arm |
| Paired article numbers | TC6883 |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
Delphi TC6884 Wishbone / Suspension Arm
€81.90
OE
OE Numbers
2Q0407152B2Q0407152D2Q0407152E
FIT
Compatible Vehicles
| Make | Model | Engine |
|---|---|---|
| AUDI | A1 Citycarver (GBH) (07.2019 - 06.2022) | 25 TFSI (70 kW / 95 hp) |

