| Type | Deflection/Guide Pulley, v-ribbed belt |
|---|---|
| Width | 76 mm |
| Material | Plastic |
| Outer diameter | 26 mm |
| Inner diameter | 10 mm |
| Surface | Smooth |
| Bolt Diameter | 10 mm |
| Function | Deflection/Guide Pulley, v-ribbed belt |
| Extra Description | DriveAlign™ |
Gates T36485 Aux Belt Idler Pulley
€18.85
OE
OE Numbers
03F145276
FIT
Compatible Vehicles
| Make | Model | Engine |
|---|---|---|
| AUDI | A1 Hatchback (8X1, 8XK) (05.2010 - 10.2018) | 1.2 TFSI (63 kW / 86 hp) |

