| Type | Alternator |
|---|---|
| Length | 2090 mm |
| Height | 1801 mm |
| Width | 1849 mm |
| Voltage | 12 V |
| Number of Ribs | 6 |
| Pulleys | with freewheel belt pulley |
| Alternator Charge Current | 110 A |
| Manufacturer Restriction | Valeo |
| Function | Alternator |
OE
OE Numbers
03F-903-023EX03F903023E
FIT
Compatible Vehicles
| Make | Model | Engine |
|---|---|---|
| AUDI | A1 Hatchback (8X1, 8XK) (05.2010 - 10.2018) | 1.2 TFSI (63 kW / 86 hp) |

