| Type | Starter |
|---|---|
| Length | 2700 mm |
| Height | 1359 mm |
| Width | 1621 mm |
| Voltage | 12 V |
| Number of Teeth | 13 |
| Rated Power | 1.5 kW |
| Manufacturer Restriction | Denso |
| Function | Starter |
NAPA NSM1720 Starter Motor
€147.88
OE
OE Numbers
0AM911022C0AM911023N0AM911023R0AM911023RX0AM911024A0AM911024AX
FIT
Compatible Vehicles
| Make | Model | Engine |
|---|---|---|
| AUDI | A1 Citycarver (GBH) (07.2019 - 06.2022) | 25 TFSI (70 kW / 95 hp) |

