| Type | Thermostat, coolant |
|---|---|
| Height | 55 mm |
| Width | 54 mm |
| Additional Information | with gaskets/seals |
| Height 1 | 55 mm |
| Opening Temperature | 87 °C |
| for OE number | 1086282 |
| Function | Thermostat, coolant |
| Number of Seals | 2 |
NAPA NTH1008 Coolant Thermostat
€11.69
OE
OE Numbers
1 001 9931 634 6171 663 8191 866 28910862821630883187923019398621E07-15-1711E07-15-171A26581036 153 5006 153 5016 866 389616977465889627 334 67886TF8575JA86TF8575KA86TF8575LA89FF-8575A-A89FF-8575A-B89TM-8575A-A89TM8575AE928M8575AA928M8575AD928M8575AE948M8575AA95TF8K572AABK31B31011BA34X1BK31B31011BB34X1BK31B31011BC34X1ERT152ERT178ERT192ERT216YF0915171
FIT
Compatible Vehicles
| Make | Model | Engine |
|---|---|---|
| AUDI | A3 Convertible (8P7) (04.2008 - 05.2013) | 1.9 TDI (77 kW / 105 hp) |

