| Type | Belt Pulley, crankshaft |
|---|---|
| Width | 40 mm |
| Material | Metal |
| Outer diameter | 135 mm |
| Additional Information 2 | with damping |
| Inner diameter | 19 mm |
| Number of Ribs | 5 |
| for OE number | 152 K222 01 |
| Number of grooves | 6 |
| Function | Belt Pulley, crankshaft |
OE
OE Numbers
04C105243T
FIT
Compatible Vehicles
| Make | Model | Engine |
|---|---|---|
| AUDI | A1 Citycarver (GBH) (07.2019 - 06.2022) | 25 TFSI (70 kW / 95 hp) |

