| Type | Spark Plug |
|---|---|
| Other Part Number | BPR7EIX |
| Thread Size | M14 x 1,25 |
| Spanner Size | 20,8 mm |
| Thread Length | 19.0 mm |
| Spark Position | 3.0 mm |
| Spark Plug | Unscrewable SAE connector, Iridium Middle Electrode, 1 – Earthed Electrode, interference Suppression 5 kOhm, with gasket seat |
| Function | Spark Plug |
| Extra Description | Iridium IX |
| Replaces | 7487; 1144; 7270 |
NGK 4055 Spark Plugs Set 4x
€49.99
OE
OE Numbers
0004-400-7000002 159 18 03002 159 27 03003 159 14 03003 159 56 030376-18-1100745-18-11009482-0013909482-0022609482-0038509482-0043409482-00495101 000 005 AC1UD2-18-1101UN2-18-11022401-21B1722401-AA09022401-P831722401-W891722401AA23049001-00235-8610-3382-058945855962.945962.985962.A15962.AO5962.G85962.GB60800325755443676046477 00 737 45977 00 742 09477 00 861 47177 00 868 86477 01 366 08777 01 366 268776038177725157FYSR7FYSSR88 19 32890048-51084-00090048-51103-00090048-51105-00090098-2259590098-7211690793-2011090793-2012790793-2017590793-2210190890-7807890890-7810692070-102692070-115292070-1152 C94700-0011794701 0021894701-0011794703-0011794703-0021898079-5714598079-57155-0198079-5781198079-57811-0198079-5784198079-5784698079-5794198079-5794699000-79J80-W2299000-79K60-P7R99098-2269599906-910X9-003A 002 159 18 03A 002 159 27 03A 003 159 14 03A 003 159 56 03B2401-W8917BY480-BPR7EE 92070-1152E 92070-1152 CE920701026E920701027J 4520 IW 22L 44 PWMKP00073MS 851 024MS 851 184MS 851 215MS 851 229MS 851 234MS 851 239MS 851 414MS 851 419MS 851 439MS 851 882MZ 602 034MZ 602 062NDIW 22NDIW 22 AZ 2152 947Z 2152 948ZCT000012
FIT
Compatible Vehicles
| Make | Model | Engine |
|---|---|---|
| AUDI | 100 C1 Coupe (01.1970 - 12.1976) | 1.9 (85 kW / 115 hp) |

