| Type | Condenser, air conditioning |
|---|---|
| Additional Information | with nitrogen filling, with gaskets/seals |
| Material | Aluminium |
| Additional Information 2 | with dryer |
| Inlet Diameter | 13.7 mm |
| Outlet Diameter | 11.7 mm |
| Chemical Properties | Corrosion resistant |
| Function | Condenser, air conditioning |
| Extra Description | EASY FIT |
| Core Length | 523 mm |
| Core Width | 392 mm |
| Core Depth | 16 mm |
OE
OE Numbers
5Q0816411AA5Q0816411AB5Q0816411AH5Q0816411AJ5Q0816411AK5Q0816411AM5Q0816411AN5Q0816411AP5Q0816411AR5Q0816411BE5Q0816411BF5Q0816411BG5Q0816411BH5Q0816411BL5Q0816411M5Q0816411N5Q0816411S5Q0816411T5QD820411K
FIT
Compatible Vehicles
| Make | Model | Engine |
|---|---|---|
| AUDI | A3 Convertible (8V7, 8VE) (10.2013 - 04.2021) | 1.4 TFSI (103 kW / 140 hp) |

