| Type | Radiator, engine cooling |
|---|---|
| Additional Information | with gaskets/seals |
| Material | Aluminium |
| Function | Radiator, engine cooling |
| Extra Description | EASY FIT |
| Radiator type | Mechanically jointed cooling fins |
| Core Length | 650 mm |
| Core Width | 415 mm |
| Core Depth | 23 mm |
OE
OE Numbers
1K0121251AP1K0121251BQ1K0121251BR1K0121251CD1K0121251CE1K0121251DF1K0121251DL1K0121251F1K0121251P1K0121253AC1K0121253AN
FIT
Compatible Vehicles
| Make | Model | Engine |
|---|---|---|
| AUDI | A3 Convertible (8P7) (04.2008 - 05.2013) | 1.6 (75 kW / 102 hp) |

