| Type | Sensor, exhaust gas temperature |
|---|---|
| Thread Size | M14 x 1,5 mm |
| Voltage | 12 V |
| Operating Mode | Electric |
| Cable Length | 489 mm |
| Conductor Number | 2 conductor |
| Function | Sensor, exhaust gas temperature |
| Replaces | 7.08369.09.0 |
Bosch 0986259104 Exhaust Temperature Sensor
€83.15
Bosch 0986259106 Exhaust Temperature Sensor
€84.94
Pierburg 7.08369.50.0 Exhaust Temperature Sensor
€83.20
OE
OE Numbers
03L 906 088 FG03L 906 088 P03P 906 088 C03P 906 088 E
FIT
Compatible Vehicles
| Make | Model | Engine |
|---|---|---|
| AUDI | A1 Hatchback (8X1, 8XK) (05.2010 - 10.2018) | 1.6 TDI (66 kW / 90 hp) |

