| Voltage | 12 V |
|---|---|
| Bulb Type | C5W |
| Rated Power | 5 W |
| Packing Type | Blister Pack |
| Function | Bulb, licence plate light |
| Extra Description | Blister – Single |
| Title | Festoon Bulbs – 12v 5w 11 x 38 S8.5d |
| Base design light bulb | SV8.5 |
Ring Automotive RU239 12v 5w 11 X 38 S8.5d Festoon
€2.22
Out of stock
OE
OE Numbers
No OE numbers have been recorded for this product.
FIT
Compatible Vehicles
| Make | Model | Engine |
|---|---|---|
| AUDI | A1 Hatchback (8X1, 8XK) (05.2010 - 10.2018) | 1.4 TFSI (90 kW / 122 hp) |
| AUDI | A1 Sportback (8XA, 8XK) (09.2011 - 10.2018) | 1.4 TFSI (136 kW / 185 hp) |
| AUDI | A1 Sportback (8XA, 8XK) (09.2011 - 10.2018) | 1.4 TFSI (90 kW / 122 hp) |

