| Voltage | 12 V |
|---|---|
| Bulb Type | W16W |
| Rated Power | 16 W |
| Packing Type | Blister Pack |
| Function | Bulb, reverse light |
| Extra Description | Blister – Twin |
| Title | Miniature Bulbs – 12V 16W W2.1X9.5d – Capless T15 High Level Brake |
| Base design light bulb | W2.1×9.5d |
Ring Automotive RU955 12v 16w W2.1×9.5d T15 Brake
€3.25
OE
OE Numbers
No OE numbers have been recorded for this product.
FIT
Compatible Vehicles
| Make | Model | Engine |
|---|---|---|
| AUDI | A1 Hatchback (8X1, 8XK) (05.2010 - 10.2018) | 1.4 TFSI (90 kW / 122 hp) |

