| Type | Fuel filter |
|---|---|
| Height | 117.5 mm |
| Diameter | 48 mm |
| Filter type | In-Line Filter |
| Inlet Diameter | 7.2 mm |
| Outlet Diameter | 7.2 mm |
| Function | Fuel filter |
| Replaces | 0450904149; F4159 |
OE
OE Numbers
057 278 94058 212 18067133511113258121 261 275 A131 261 275 A1400994815410634011567 0216400 N140016400 N8400166016191 201 511 A191 291 511 A21080 111701021080 1117010 01211 129 613 E24321424321442505522325055360251 201 511 C251 201 511 D251 201 511 G25120151128019920533029851148120926149374250 21 185 2265027154513386695140089401565071856512905651676565176559408626U0 201 511 E72 84 41777 00 271 01177 00 271 02677 00 545 78777 00 724 74377 00 728 143803 201 151 C803 201 511 C803 201 511 E803 201 551 C803 210 151 C80601282 00 358 7148228264582456498743301088 60 3229611973A810X9155DAAK018A
FIT
Compatible Vehicles
| Make | Model | Engine |
|---|---|---|
| AUDI | 100 C1 Coupe (01.1970 - 12.1976) | 1.9 (85 kW / 115 hp) |
| AUDI | 100 C1 Saloon (11.1968 - 07.1976) | 1.8 (59 kW / 80 hp) |
| AUDI | 100 C1 Saloon (11.1968 - 07.1976) | 1.8 (66 kW / 90 hp) |

