| Type | Spark Plug |
|---|---|
| Number of Poles | 1 -pin connector |
| Spanner Size | 16 |
| Port / Connector type | Napf |
| Thread Length | 20.5 mm |
| Spark Position | 2 mm |
| Tightening Torque | 23 Nm |
| Electrode Gap | 0.75 mm |
| Function | Spark Plug |
| Extra Description | Platinum Iridium Evo |
| Replaces | 0241145523 |
Bosch 0241145528 Spark Plugs Set 4x
€43.79
OE
OE Numbers
04C 905 612 C04E 905 601 B04E 905 601 C04E 905 602 A04E 905 602 D04E 905 602 F04E 905 612 B04E 905 612 C04E 905 612 D04E 905 612 G04E90560104E90560204E905612P500000647
FIT
Compatible Vehicles
| Make | Model | Engine |
|---|---|---|
| AUDI | A1 Citycarver (GBH) (07.2019 - 06.2022) | 25 TFSI (70 kW / 95 hp) |

