| Type | Belt Pulley, crankshaft |
|---|---|
| Width | 46 mm |
| Additional Information | without accessories |
| Outer diameter | 143 mm |
| Inner diameter | 30 mm |
| Number of grooves | 6 |
| Function | Belt Pulley, crankshaft |
| Extra Description | DriveAlign™ |
Gates TVD1040 Crankshaft Pulley (TVD)
€68.87
OE
OE Numbers
038105243L038105243M
FIT
Compatible Vehicles
| Make | Model | Engine |
|---|---|---|
| AUDI | A1 Hatchback (8X1, 8XK) (05.2010 - 10.2018) | 1.6 TDI (66 kW / 90 hp) |

