| Type | Belt Pulley, crankshaft |
|---|---|
| Width | 47 mm |
| Material | Metal |
| Outer diameter | 144 mm |
| Additional Information 2 | with damping |
| Inner diameter | 30 mm |
| Number of Ribs | 5 |
| for OE number | 038105243M |
| Number of grooves | 6 |
| Function | Belt Pulley, crankshaft |
NAPA NTV1050 Crankshaft Pulley (TVD)
€65.89
OE
OE Numbers
038105243L038105243M
FIT
Compatible Vehicles
| Make | Model | Engine |
|---|---|---|
| AUDI | A1 Hatchback (8X1, 8XK) (05.2010 - 10.2018) | 1.6 TDI (66 kW / 90 hp) |

