| Type | Condenser, air conditioning |
|---|---|
| Height | 392 mm |
| Width | 550 mm |
| Thickness | 16 mm |
| Additional Information 2 | with dryer |
| Core Dimensions | 550x392x16 |
| Refrigerant | R 134a |
| Function | Condenser, air conditioning |
| Gross Weight | 2030 g |
| Replaces | DCN32002 |
Denso DCN32032 Air Con Condenser
€97.02
Out of stock
OE
OE Numbers
1K0820411AC1K0820411AH1K0820411AJ1K0820411AK1K0820411D1K0820411E1K0820411F1K0820411G1K0820411H1K0820411N1K0820411P1K0820411Q
FIT
Compatible Vehicles
| Make | Model | Engine |
|---|---|---|
| AUDI | A3 Convertible (8P7) (04.2008 - 05.2013) | 1.6 (75 kW / 102 hp) |
| AUDI | A3 Convertible (8P7) (04.2008 - 05.2013) | 1.8 TFSI (118 kW / 160 hp) |
| AUDI | A3 Convertible (8P7) (04.2008 - 05.2013) | 1.9 TDI (77 kW / 105 hp) |
| AUDI | A3 Convertible (8P7) (04.2008 - 05.2013) | 2.0 TDI (103 kW / 140 hp) |
| AUDI | A3 Convertible (8P7) (04.2008 - 05.2013) | 2.0 TFSI (147 kW / 200 hp) |

