| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
|---|---|
| Placement on Vehicle | Rear Axle, Upper |
| Length | 355 mm |
| Height | 145 mm |
| Width | 45 mm |
| Material | Sheet Steel |
| Additional Information 2 | without ball joint |
| Steering arm type | Control Arm |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
Delphi TC2256 Wishbone / Suspension Arm
€38.72
OE
OE Numbers
1K0 505 323N1K0 505 323P1K0505323H1K0505323M
FIT
Compatible Vehicles
| Make | Model | Engine |
|---|---|---|
| AUDI | A3 Convertible (8P7) (04.2008 - 05.2013) | 1.6 (75 kW / 102 hp) |
| AUDI | A3 Convertible (8P7) (04.2008 - 05.2013) | 1.8 TFSI (118 kW / 160 hp) |
| AUDI | A3 Convertible (8P7) (04.2008 - 05.2013) | 1.9 TDI (77 kW / 105 hp) |
| AUDI | A3 Convertible (8P7) (04.2008 - 05.2013) | 2.0 TDI (103 kW / 140 hp) |
| AUDI | A3 Convertible (8P7) (04.2008 - 05.2013) | 2.0 TFSI (147 kW / 200 hp) |

