| Type | Filter, cabin air |
|---|---|
| Length | 258 mm |
| Height | 35.5 mm |
| Width | 224 mm |
| Filter type | Particulate Filter |
| Quantity | 1 |
| Function | Filter, cabin air |
| Highly efficient version with active carbon (P/No) | 0 986 628 639 |
| Version with active carbon (Part No.) | 1 987 435 502 |
Bosch 1987435002 Pollen / Cabin Filter
€11.97
OE
OE Numbers
6R0820367
FIT
Compatible Vehicles
| Make | Model | Engine |
|---|---|---|
| AUDI | A1 Hatchback (8X1, 8XK) (05.2010 - 10.2018) | 1.2 TFSI (63 kW / 86 hp) |
| AUDI | A1 Hatchback (8X1, 8XK) (05.2010 - 10.2018) | 1.4 TFSI (90 kW / 122 hp) |
| AUDI | A1 Hatchback (8X1, 8XK) (05.2010 - 10.2018) | 1.6 TDI (66 kW / 90 hp) |

