| Type | Filter, cabin air |
|---|---|
| Length | 252 mm |
| Height | 32 mm |
| Width | 222 mm |
| Filter type | Particulate Filter |
| Quantity | 1 |
| Function | Filter, cabin air |
| Highly efficient version with active carbon (P/No) | 0 986 628 566 |
| Version with active carbon (Part No.) | 1 987 435 596 |
Bosch 1987435135 Pollen / Cabin Filter
€13.68
OE
OE Numbers
2Q0819644
FIT
Compatible Vehicles
| Make | Model | Engine |
|---|---|---|
| AUDI | A1 Citycarver (GBH) (07.2019 - 06.2022) | 25 TFSI (70 kW / 95 hp) |

