| Type | Filter, cabin air |
|---|---|
| Length | 252 mm |
| Height | 30 mm |
| Width | 220 mm |
| Filter type | Particulate Filter |
| Function | Filter, cabin air |
| Version with active carbon (Part No.) | NFC4274 |
| EU Product Safety Regulation (GPSR) | IEC 60417-6183 mechanical expertise required |
OE
OE Numbers
2Q0819644
FIT
Compatible Vehicles
| Make | Model | Engine |
|---|---|---|
| AUDI | A1 Citycarver (GBH) (07.2019 - 06.2022) | 25 TFSI (70 kW / 95 hp) |

