| Type | Tie Rod End |
|---|---|
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
| Length | 115 mm |
| Height | 82 mm |
| Width | 38 mm |
| Thread Size | M14x1.5 |
| Paired article numbers | TA1667 |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Cone Size | 13.2 mm |
| Function | Tie Rod End |
Delphi TA1668 Tie / Track Rod End
€12.67
OE
OE Numbers
1J0 422 812B1J0422804H1J0422807E1J0422812D1J0422812R1J0422821B1JD4228073A0422812B4J04228124J04228215U04228125U0422812A6Q04198126R0 423 812A8Z04238118Z0423811A
FIT
Compatible Vehicles
| Make | Model | Engine |
|---|---|---|
| AUDI | A1 Hatchback (8X1, 8XK) (05.2010 - 10.2018) | 1.2 TFSI (63 kW / 86 hp) |
| AUDI | A1 Hatchback (8X1, 8XK) (05.2010 - 10.2018) | 1.4 TFSI (90 kW / 122 hp) |
| AUDI | A1 Hatchback (8X1, 8XK) (05.2010 - 10.2018) | 1.6 TDI (66 kW / 90 hp) |

