| Type | Belt Pulley, crankshaft |
|---|---|
| Width | 34 mm |
| Additional Information | with accessories |
| Material | Metal |
| Outer diameter | 135 mm |
| Additional Information 2 | with damping |
| Inner diameter | 19 mm |
| Number of grooves | 6 |
| Function | Belt Pulley, crankshaft |
| Extra Description | DriveAlign™ |
Gates TVD1203A Crankshaft Pulley (TVD)
€152.66
OE
OE Numbers
04C 105 243 AA04C 105 243 N
FIT
Compatible Vehicles
| Make | Model | Engine |
|---|---|---|
| AUDI | A1 Citycarver (GBH) (07.2019 - 06.2022) | 25 TFSI (70 kW / 95 hp) |

