| Type | Alternator |
|---|---|
| Length | 2601 mm |
| Height | 1999 mm |
| Width | 2250 mm |
| Voltage | 12 V |
| Number of Ribs | 6 |
| Pulleys | with freewheel belt pulley |
| Alternator Charge Current | 140 A |
| Manufacturer Restriction | Valeo |
| Function | Alternator |
NAPA NAL1254 Alternator
€259.53
Out of stock
OE
OE Numbers
03C903023S03C903023SX03C903023T03C903023TX03C903024F03C903024FX
FIT
Compatible Vehicles
| Make | Model | Engine |
|---|---|---|
| AUDI | A1 Hatchback (8X1, 8XK) (05.2010 - 10.2018) | 1.4 TFSI (90 kW / 122 hp) |
| AUDI | A1 Sportback (8XA, 8XK) (09.2011 - 10.2018) | 1.4 TFSI (90 kW / 122 hp) |

