| Type | Fuel filter |
|---|---|
| Height | 141 mm |
| Outer diameter | 88 mm |
| Filter type | In-Line Filter |
| Inlet Diameter | 8 mm |
| Outlet Diameter | 8 mm |
| Function | Fuel filter |
| EU Product Safety Regulation (GPSR) | IEC 60417-6183 mechanical expertise required |
OE
OE Numbers
6R0127400D
FIT
Compatible Vehicles
| Make | Model | Engine |
|---|---|---|
| AUDI | A1 Hatchback (8X1, 8XK) (05.2010 - 10.2018) | 1.6 TDI (66 kW / 90 hp) |

