| Type | Belt Pulley, crankshaft |
|---|---|
| Width | 42 mm |
| Material | Metal |
| Outer diameter | 143 mm |
| Additional Information 2 | with damping |
| Inner diameter | 30 mm |
| Number of Ribs | 5 |
| for OE number | 038 105 243 E |
| Number of grooves | 6 |
| Function | Belt Pulley, crankshaft |
NAPA NTV1049 Crankshaft Pulley (TVD)
€88.17
OE
OE Numbers
038105243E03G10524303G105243C04L10524313157823M216B320AA6502201000868001304AAK68001304AAMN980049
FIT
Compatible Vehicles
| Make | Model | Engine |
|---|---|---|
| AUDI | A3 allstreet (8Y) (02.2024 - ...) | 35 TDi (110 kW / 150 hp) |

