| Type | Glow Plug |
|---|---|
| Other Part Number | Y1002AS |
| Additional Information 2 | without pressure sensor |
| Thread Size | M10 x 1,0 |
| Voltage | 4.4 V |
| Spanner Size | 10 mm |
| Overall Length | 130 mm |
| Port / Connector type | PIN |
| Fitting Depth | 28 mm |
| Resistance | 0.5 Ohm |
| Glow Plug Type | Metal glow plug |
| Function | Glow Plug |
| Replaces | 6074 |
NGK 8926 Glow Plugs Set 4x
€59.63
OE
OE Numbers
03L 963 31903L 963 319 A03L 963 319 B03L 963 319 C03L 963 319 D04L 963 319 B04L 963 319 D04L 963 319 E059 963 319 AB059 963 319 C059 963 319 E059 963 319 F059 963 319 J059 963 319 M059 963 319 S059 998 319060 963 319 F652680300056526803000865268030009955170320909581703209095817032091
FIT
Compatible Vehicles
| Make | Model | Engine |
|---|---|---|
| AUDI | A1 Hatchback (8X1, 8XK) (05.2010 - 10.2018) | 1.6 TDI (66 kW / 90 hp) |

