| Type | Compressor, air conditioning |
|---|---|
| Additional Information | with gaskets/seals |
| Voltage | 12 V |
| Belt Pulley Diameter | 110 mm |
| Inlet Diameter | 28.4 mm |
| Outlet Diameter | 15.4 mm |
| Connector Shape | oval |
| Refrigerant | R 1234yf, R 134a |
| Compressor ID | PXE14 |
| Quality | OE-EQUIVALENT |
| Compressor Oil | PAG 46 YF |
| Oil Fill Quantity | 110 ml |
| Number of grooves | 6 |
| Manufacturer Restriction | SANDEN-EQUIVALENT, DENSO-EQUIVALENT |
| Function | Compressor, air conditioning |
| Extra Description | EASY FIT |
NRF 32936 Air Con Compressor
€184.55
OE
OE Numbers
1K0820808A1K0820808AX1K0820859H1K0820859J1K0820859N1K0820859P1K0820859T1K0820859TX5K08208035K0820803A5K0820803C5K0820803CX5K0820803E5K0820803EX5K0820803G5K0820803GX5K0820803H5K0820803HX5K0820803J5K0820803JX5K0820803KX5K0820803X5N08208035N0820803A5N0820803B5N0820803C5N0820803F5N0820803G5N0820803H5N0820803HX5Q08168035Q0816803B5Q0816803C5Q0816803D5Q0816803E5Q0816803F5Q0816803H5Q0816803K5Q0816803L5Q0816803Q5Q08208035Q0820803A5Q0820803B5Q0820803C5Q0820803D5Q0820803E5Q0820803F5Q0820803G5Q0820803H5Q0820803J5Q0820803K5Q0820803L5Q0820803M5Q0820803N5Q0820803P5Q0820803Q5Q0820803R7N0816803B7N0816803D8J02608058J0260805A
FIT
Compatible Vehicles
| Make | Model | Engine |
|---|---|---|
| AUDI | A1 Citycarver (GBH) (07.2019 - 06.2022) | 25 TFSI (70 kW / 95 hp) |
| AUDI | A1 Hatchback (8X1, 8XK) (05.2010 - 10.2018) | 1.2 TFSI (63 kW / 86 hp) |
| AUDI | A1 Hatchback (8X1, 8XK) (05.2010 - 10.2018) | 1.4 TFSI (90 kW / 122 hp) |
| AUDI | A1 Hatchback (8X1, 8XK) (05.2010 - 10.2018) | 1.6 TDI (66 kW / 90 hp) |

