| Type | Compressor, air conditioning |
|---|---|
| Additional Information 2 | with magnetic clutch |
| Voltage | 12 V |
| Number of Ribs | 6 |
| Belt Pulley Diameter | 110 mm |
| Mounting Type | Bolted |
| for OE number | 3Q0816803D |
| Refrigerant | R 1234yf, R 134a |
| Compressor ID | 6SAS14C |
| Quality | DENSO |
| Compressor Oil | ND-12 |
| Oil Fill Quantity | 80 ml |
| Number of grooves | 6 |
| Manufacturer Restriction | DENSO, VW-Group |
| Function | Compressor, air conditioning |
| Gross Weight | 5940 g |
Denso DCP32083 Air Con Compressor
€330.85
OE
OE Numbers
3Q08168033Q0816803D
FIT
Compatible Vehicles
| Make | Model | Engine |
|---|---|---|
| AUDI | A1 Citycarver (GBH) (07.2019 - 06.2022) | 25 TFSI (70 kW / 95 hp) |

