| Type | Condenser, air conditioning |
|---|---|
| Additional Information | with nitrogen filling, with gaskets/seals |
| Additional Information 2 | with dryer |
| Inlet Diameter | 13.8 mm |
| Outlet Diameter | 11.8 mm |
| Chemical Properties | Corrosion resistant |
| Function | Condenser, air conditioning |
| Extra Description | EASY FIT |
| Core Length | 576 mm |
| Core Width | 379 mm |
| Core Depth | 16 mm |
NRF 350585 Air Con Condenser
€117.71
OE
OE Numbers
5Q0816411AS5QM8164115QM816411A5QM816411B5WA816411C
FIT
Compatible Vehicles
| Make | Model | Engine |
|---|---|---|
| AUDI | A3 allstreet (8Y) (02.2024 - ...) | 35 TDi (110 kW / 150 hp) |
| AUDI | A3 allstreet (8Y) (02.2024 - ...) | 35 TFSi (110 kW / 150 hp) |

